Návrat na úvodní stránku  

Louhování - odmašťování autodílů i jiných součástek:

Moskvič klub > Tipy a rady > Louhování

Zajímavá nabídka, alternativa k pískování

Společnost EXCALIBUR ARMY spol. s r.o. v Přelouči provozuje jako součást čistírny odpadních vod louhárnu = louhovací zařízení o 2 vyhřívaných vanách 2x2x2m. Zde nabízí firmám i soukromým osobám možnost louhování – odmašťování dílů a odstraňování starých nátěrů všemožných součástek, dílů karosérie a dalšího všeho možného.

Troufáme si říci, že v této oblasti máme již značné zkušenosti a stále častěji nás vyhledávají i restaurátoři a milovníci veteránů jako alternativu k pískování dílů. Z rozhovoru s jedním pravidelným zákazníkem vyplynulo, že louhování považuje za lepší a šetrnější řešení oproti pískování. Samozřejmě vše má své výhody a nevýhody. Výhodou je, že louhováním velkých ploch (tenkých plechů – např. kapoty) nedochází k ohýbání plechů, k úbytku materiálu a důlkování a že se louh dostane všude. Nevýhodou je zase to, že nelze tímto způsobem čistit hliník nebo pozink. Restaurátoři většinou o této alternativní možnosti nevědí nebo vědí, ale že takovýchto zařízení je v republice poskromnu a je o nich malé povědomí.

Zařízení slouží primárně pro potřeby našeho podniku a ČOV, kde odmašťujeme a odstraňujeme starý nátěr z vojenských součástek a myjeme IBC kontejnery. Rádi ale vyjdeme vstříc všem, kteří potřebují něco louhovat. Cena je individuální a záleží hlavně na době louhování – hodina louhování stojí obvykle 500 Kč + DPH. Zatím jsme se ale vždy dohodli ke spokojenosti zákazníka.

Už jsme například louhovali celou karoserii Fiatu 500 včetně dalších dílů, blatníky, plechy, kapoty ze staré TATRY a MERCEDESU, nádrž ze starého JAGUARA, kdy pán potřeboval zevnitř dostat usazeniny atd.

Jako malý bonus je pak možnost prohlédnout si starou vojenskou techniku na naší prodejně v Přelouči která je i k prodeji (BVP, OT-64,BRDM,T-55,T34 jeřáb,TATRA 815, 813, Praga V3S, UAZ 452, apod.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat.
provozovna
Tovární 1553
535 01 Přelouč
tel: 777 708 264
http://www.excaliburarmy.cz
http://www.likvidace-odpadu.cz


Foto z: http://www.likvidace-odpadu.cz/sluzby/sluzby-chemicke-cov/odmastovani-a-louhovani.htm

O naše auta se stará Autoservis Rezek
www.autoservis-rezek.cz


servis.moskvich.cz
servis.moskvich.cz

Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!